top of page
  • Obrázek autoraMichal Lukšíček

Général Jean Boudet

Aktualizováno: 21. 1. 2021

Obnova náhrobku divizního generála Jeana Boudeta v Moravských Budějovicích.

Generál Jean Boudet v Moravských Budějovicích.

Francouzský divizní generál Jean Boudet, hrabě císařství. Zemřel v Moravských Budějovicích dne 14.9.1809 na následky delší nemoci v oblasti útrob, během pobytu francouzského vojska na Moravě po podepsání příměří války roku 1809 u Znojma.

Moravské Budějovice 13.10.2018. Obnovená instalace náhrobku divizního generála Jeana Boudeta na místě jeho posledního odpočinku za přítomnosti granátníků 18e de ligne a čestného člena spolku pana Ludvíka Schnaida. Děkujeme za organizaci Ztracení lidé: oběti napoleonských válek na území dnešní ČR a SR a za účast rodině Boudet. Cena nového náhrobního kamene se pohybovala kolem 100.000 Kč a na financování se podílela kromě rodiny Boudet celá řada dalších dárců. Ve stejnou dobu při odhalení nového náhrobku v Moravských Budějovicích se konala pietní vzpomínka na generála Boudeta ve francouzském Bergeracu, kde je na místním hřbitově uloženo generálovo srdce.


Odhalení nového náhrobku generála Jeana Boudeta. Ambassade de France en République tchèque zastupoval pan podplukovník Daniel Kopecky. Le Souvenir francais zastupoval jeden z iniciátorů nového náhrobku pan plukovník Bruno Bucherie v.v.. Spolek vojenské historie granátníci 18. pluku řadové pěchoty (18e régiment d´infanterie, z.s), zástupce spolku vojenské historie 57. pluk řadové pěchoty.

Odhalení nového náhrobku generála Jeana Boudeta v Moravských Budějovicích 2018.
Odhalení nového náhrobku generála Jeana Boudeta.

34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page