top of page
  • Obrázek autoraMichal Lukšíček

Císařův dvojník Mark Schneider

Aktualizováno: 15. 1.

Seznamte se s Markem Schneidrem, americkým dvojníkem císaře Napoleona Prvního.


Napoleonův dvojník Mark Schneider.

Tento Napoleonův dvojník znepokojuje svou podobností. Má stejný orlí nos a stejný pronikavý pohled, jako by císař nezemřel, ale byl vyhoštěn do Spojených států. Našli jsme ho ve Virginii, během ukázek vojenské historie. Na koni se vrhá do srdce dávno historických bitev a tento císařův dvojník se jmenuje Mark Schneider.


Napoléon Mark Schneider v Berlíně.

Je oblíbencem reenactorů období napoleonských válek. Tento muž prošel celou Evropou, aby znovu zahájil bitvy slavné Grande Armée. V Berlíně ho lidé uvítali jako rockovou hvězdu, u Slavkova potleskem ve stoje, v roce 2012 se setkal u Borodina s ruským prezidentem Vladimírem Putinem a bývalým francouzským prezidentem Valéry Giscard d'Estaingem. Napoleonův dvojník, Mark Schneider, má stejnou výšku postavy. Navíc se tento muž narodil přesně dvě stě let po Napoleonovi. Tento historik a herec pracuje v muzeu živé historie Colonial Williamsburg. Ztělesňuje také dalšího Francouze, hrdinu americké nezávislosti, markýze de La Fayette. Jako by byl ambasadorem Francie ve Spojených státech amerických.


Mark Schneider markýz Lafayette.

Mark Schneider jako hrdina dvou světů markýz La Fayette.


Gilbert de la Fayette (1757-1834) se jako dvacetiletý mladík vydal bojovat proti Velké Británii po boku George Washingtona za americkou nezávislost. Za Velké francouzské revoluce se už jako občan Lafayette stal průkopníkem demokracie i ve své zemi. Několik let byl politickým vězněm habsburského císařství v pevnosti Olomouc. Napoleon o něm prohlásil, že je jediným Evropanem, kterého nedokázal změnit. Jeho socha stojí u Bílého domu ve Washingtonu a také jedna z olomouckých ulic nese jeho jméno.


Télévision française 1 - (2021).


Mark Schneider u Slavkova.

Mark Schneider aka císař Napoleon v bitvě u Slavkova.


Císařovo návrší Žuráň 1805 / Austerlitz.
Mark Schneider aka Napoléon

705 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page